piątek, 9 stycznia 2015

Kuchnia fit - Konrad Gaca. Recenzja Książki


Początek roku bardzo często jest czasem w którym stawiamy sobie nowe cele.Jednym z nich (chyba u większości kobiet marzenie numer jeden), jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Sięgamy po katorżnicze "cudowne" diety, które niestety tak szybko jak je zaczniemy  jeszcze szybciej kończymy zabierając po drodze dodatkowe kilogramy będące "rekompensatą" za nasze cierpienie albo po prostu osiągamy efekt jojo.


Sama nie lubię typowych diet popularnych w sieci- białkowa, kapuściana itd.Całe odchudzanie tkwi tak naprawdę w naszych głowach, w naszym nastawieniu do życia, determinacji w dążeniu do celu.


O tym, że kuchnia może być smaczna, kolorowa, zdrowa a przy tym w wersji "fit" pisze w swojej książce Konrad Gaca, który apetycznymi przepisami,zdjęciami  zachęca do zmiany swoich nawyków żywieniowych i zmiany sposobu myślenia na temat diet.


 Na ponad 240 stronach książki Kuchnia Fit, wydanej przez wyd. Książki Burda autor przedstawia nam przepisy na lekkie dania oraz niezwykle inspirujące historie przemian "zwykłych" osób oraz osób publicznych.

Przepisy podzielone są w przejrzysty sposób na kategorie:
ŚNIADANIA OBIADY, KOLACJE DESERY, PIECZYWO, BYĆ FIT PO ŚWIĘTACH.

 

Przy każdym przepisie znajdują się ikonki mające swoje wyjaśnienie w legendzie, z których to np. dowiemy się które posiłki wzmocnią nasze kości,serce, czy mózg a które wpływają korzystnie na kształtowanie i wzmacnianie naszego układu odpornościowego jak i samej sylwetki. Do przepisów są użyte produkty łatwo dostępne dla przeciętnego Kowalskiego a sam sposób przedstawienia przepisów jest czytelny nawet dla laika. Pod każdym przepisem znajdują się ciekawostki
np: że żyto zapobiega rozwojowi miażdżycy,  rukola zawiera duże ilości jodu i kwasu foliowego.

 

Po każdym dziale znajdziemy miejsce na swoje notatki i przepisy. W książce odnajdziemy też tabele kaloryczne do zaprezentowanych przepisów, pomimo, że są przedstawione przejrzyście w podsumowaniu po wszystkich przepisach, byłoby dobrze gdyby znalazły się też bezpośrednio przy przepisie tak czytelnik przeglądając karty książki od razu widzi ile kalorii ma konkretne danie. Druga część książki, składa się z opisów niezwykłych przemian, jak zatytułował ten dział Autor. Zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną daje niesamowite efekty, o czym często wiemy,ale zapominamy -tutaj mamy przedstawione na przykładach  historii osób które zdecydowały się na zmianę swojego życia pod okiem Konrada Gacy. Wspólnym mianownikiem tych historii, była chęć zmiany swojego życia dzięki pomocy Konrada Gacy. Jest tu też miejsce na opis Mojej Metamorfozy...


 

Książka jest bardzo ładnie wydana. Komu bym ją poleciła? Chyba każdemu. Znajdziemy tu wskazówki jak przygotować tradycyjne dania w lżejszej dla naszego żołądka formie, bez odmawiania sobie przyjemności jaką jest jedzenie. Książka ucieszy też łasuchów, bo dlaczego by odmówić sobie czegoś słodkiego wystarczy że podamy je w trochę odchudzonej wersji. .Mnie książka zaciekawiła i mam nadzieję, że odnalezione w niej wskazówki będę coraz częściej wprowadzać w życie:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za zajrzenie na mojego bloga.Mam nadzieję, że znalazłaś/eś to czego szukałeś. Będzie mi miło jeśli pozostawisz komentarz. Jeśli chcesz zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku- https://www.facebook.com/KuchniaMarlenity?ref=hl . Pozdrawiam Marlena