piątek, 29 maja 2015

ŚWIĘTO SOKU ...Z TYMBARKIEM:)


Porcja soku na dzień dobry:)


Pewnie mało kto wie, zresztą sama niedawno się dowiedziałam, że właśnie dziś, 30.05, przypada święto soku. Uwielbiane przez wszystkich, stanowią cenne źródło witamin, błonnika a przy tym gaszą pragnienie, szczególnie teraz gdy robi się coraz cieplej.

Moje ulubione to pomarańczowe, oraz gęste soki z marchewkę, mango, bananem czy brzoskwinią. Tak naprawdę wszystkie są pyszne i często pijemy te na które jest właśnie sezon. Ulubiony sok mojego męża to jabłkowy.


Według badań Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN) przeciętny Polak spożywa około 17,5 litra soków rocznie. Największą popularnością cieszy się sok pomarańczowy, warzywny, trzecie miejsce zajmuje sok jabłkowy, natomiast sok grejpfrutowy znalazł się na czwartym miejscu. Na dzisiejsze świętowanie wybraliśmy soki Tymbark a to naprawdę smaczny wybór:)
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który powinien dawać nam energię  do prawidłowego funkcjonowania i podejmowania nowych wyzwań czy to pracy czy w szkole. Teoretycznie każdy z nas o tym wie, ale o tym zapominamy, wychodząc z domu bez posiłku,a tymczasem  prawidłowo dobrane i zbilansowane składniki śniadania wpływają na nasze samopoczucie i marzenia o pięknej sylwetce. Jeśli więc brakuje nam pomysłu  bądź czasu na zdrowe śniadanie tuż po przebudzeniu, szklanka soku owocowego będzie dobrym  zastrzykiem witamin.

 Jak podają zalecenia żywieniowe, powinniśmy spożywać dziennie 5 porcji warzyw i owoców, szklanka soku z powodzeniem może zastąpić jedną z tych racji żywieniowych.


Jak podaje dietetyk Anna Różyk, zarówno soki owocowe,  jak i warzywne nie zawierają tłuszczów, są za to bogate w łatwo przyswajalne węglowodany. Nie obciążają one naszego układu pokarmowego ani żołądka, dzięki czemu są łatwostrawne. Obecna w nich witamina C  pomoże nam w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Ponadto dzięki dużej ilości witamin picie soków pozwoli nam cieszyć się zdrowymi, lśniącymi włosami oraz piękną, gładką skórą i sokolim wzrokiem.


To co najważniejsze gdy zastępujemy czy chcemy napić się soku... to czytanie etykiet. Według przyjętego prawa żywnościowego, za sok uznaje się produkt naturalny, otrzymywany otrzymywany ze świeżych, chłodzonych lub mrożonych warzyw lub owoców. Zgodnie z literą prawa, zabronione jest więc dodawanie jakichkolwiek sztucznych substancji – konserwantów, barwników, czy aromatów nie pochodzących z owocu z jakiego został sok zrobiony, dodatkowo w soku nie ma prawa znaleźć się dodatkowy cukier poza tym który występuje naturalnie w owocu. 

W dzisiejszych czasach, nawet nie musimy mieć sokowirówek aby napić sie ulubionego soku. Czasem wystarczy zaufać sprawdzonej marce i sięgnąć po np. pyszne soki od Tymbarka. 
 
 

1 komentarz:

Dziękuję, za zajrzenie na mojego bloga.Mam nadzieję, że znalazłaś/eś to czego szukałeś. Będzie mi miło jeśli pozostawisz komentarz. Jeśli chcesz zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku- https://www.facebook.com/KuchniaMarlenity?ref=hl . Pozdrawiam Marlena