niedziela, 30 listopada 2014

Coraz bliżej święta...świąteczne warsztaty z Malmą

fot. Maciej Żaczek


Zaczął się nowy miesiąc, jakże piękny pomimo chłodu, często kiepskiej pogody. Grudzień zawsze kojarzył mi się z jednym z najpiękniejszych okresów w ciągu roku, kiedy to przy blasku świec, dźwięku kolęd, zapachu choinki, pomarańczy i piekarnika zasiadamy z rodziną przy świątecznym stole.
Tak kochani,święta już niedługo, dla mnie w tym roku bardzo bardzo wyjątkowe, bo będą to pierwsze święta z naszą maleńką córeczką. Pamiętam jak w ubiegłym roku właśnie dzień przed wigilią dowiedziałam się, że w naszym życiu pojawi się ktoś jeszcze, ktoś tak długo wyczekiwany:)Uwielbiam czas świąt i całkiem niedawno, dzięki zaproszeniu od Agencji Synertime, która zajmuje się promocją marki Malma, miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykle miłych warsztatach..hm trochę dekoracyjnych trochę kulinarnych generalnie wszystko zmierzało do tego aby w naszych domach, kuchniach i na zdjęciach było jeszcze piękniej.


Wczesnym rankiem wraz z rodzicami i maleńką Stefcią wyjechaliśmy w kierunku Warszawy, aby po kilku godzinach znaleźć się w Wilanowie w przepięknym domu właścicielki Kwiaciarni Secret Garden Małgoosi Krasuckiej.Już po przekroczeniu progu tego domu czuło się taki ciepły, rodzinny i świąteczny klimat, który narastał z każdą minutą naszego spotkania.


Na początku  Małgosia opowiedziała nam o stylizacji stołu we włoskim stylu a także wspomniała o włoskich tradycjach związanych z kulinariami.


Następnie przedstawiła nam swoje pomysły na stworzenie dekoracji czasem "z niczego" i podpowiedziała gdzie znaleźć fajne gadżety do sesji.


Później przysłowiową "pałeczkę" przejął fotograf Maciek Żaczek, który dawał nam wskazówki, co zrobić i jak zrobić ładne zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych.

Kolejnym punktem naszego spotkania było tworzenie z dostępnych dekracji własnej choineczki- była to wspaniała zabawa:)

Na koniec p.Gosia przygotowała stylizacje świątecznego stołu, przy którym Maciek zrobił nam pamiątkowe zdjęcia.

Na spotkaniu blogerów kulinarnych nie mogło zabraknąć jedzenia, pysznej kawy i morza tematów do rozmów. 

Obdarowani upominkami od organizatora, rozjechaliśmy się w swoich kierunkach.

Całe spotkanie było przygotowane bardzo profesjonalnie, za co dziękuję Agencji Synertime marce Malma, przesympatycznej p. Małgosi prowadzącej warsztaty oraz Maćkowi .A wracając do bloga i przepisów, przeglądając również w statystyki widać zdecydowanie większe zainteresowanie przepisami na ciasta, dania typowo świąteczne. Postaram się zaskoczyć Was również w tym roku czymś smakowitym i na ile to będzie możliwe podzielić się z Wami jak największą ilością wpisów.

A może podzielicie się ze mną i z innymi czytelnikami swoimi pomysłami na świąteczne menu? Co się jada u Was podczas wigilii? Przygotowujecie 12 potraw?

Z przyjemnością poczytam również o Waszych kulinarnych tradycjach i pomysłach na dekorację świątecznego stołu:))

Pozdrowienia dla wszystkich czytelników:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, za zajrzenie na mojego bloga.Mam nadzieję, że znalazłaś/eś to czego szukałeś. Będzie mi miło jeśli pozostawisz komentarz. Jeśli chcesz zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku- https://www.facebook.com/KuchniaMarlenity?ref=hl . Pozdrawiam Marlena